Google Adwords Faceebook Reklamcılığı


Dijital Pazarlama

SEM ve SMM Nedir?

SEM; arama motorları aracılığıyla yapılan reklamcılıktır. Google'da % 98’lik pazar payı içeren ve bu nedenle Search Engine Marketing pazarını domine eden reklamcılık anlayışı; bu şekilde devreye girmektedir. Google Adwords reklamcılığı birçok kombinasyon ve hedefleme özellikleri ile kullanılabilen ve Google Adwords üzerinde reklam verilebilmesine, bu reklamların isteklere göre gerçek zamanlı olarak ulaşabilmesine olanak sağlayan bir uygulamadır. Adwords arama tarafından PPC mantığı ile çalışan ve reklamınızın toplanması ile ödeme yapılan bir yöntem olarak yer almaktadır.

SMM ise; sosyal medya pazarlaması olarak (Social Media Marketing) olarak adlandırılan ve Türkiye şartlarında daha çok Facebook'u kapsayan bir reklam türüdür. Ürünlerin ve hizmetlerin istediğiniz hedef kitleye ulaşmasını bu şekilde kurgulamak mümkün olabilmektedir. Aktif olarak kullanılan Linkedin ve Twitter mecralarının da kendine özgü bir takım reklam modelleri yer almaktadır. Öncelikle yapılacak uygulamanın bir ürünün hizmet odaklı olarak değişmesini sağlayan bu reklamlar farklı bir uygulama içerir.

Google Adwords reklamcılığı

İnternet üzerinde yer alan web sitelerinin internet üzerindeki yeni müşterilere ulaşmasını sağlayan Google Adwords reklamcılığı birçok web sitesi için bir çözüm yaratabilmektedir. Reklam ile işinize yatırım yapmanız bu şekilde olanaklı duruma gelir Özellikle sitenizin işleyiş şekli ve bütçeniz dâhilinde bu yatırıma reklam sunarak işinizi daha fazla büyütmeye yardımcı olacağını bilmeniz gereklidir. Ancak Adwords reklamcılığının çok iyi bir şekilde uygulayabilen ajanslara itibar etmeniz önem taşımaktadır. Adwords reklamları; özellikle işinizi büyütme de büyük bir avantaj sunar. Genelde Adwords reklamları işleyiş şekli reklamların Google'da gösterileceği yerler olarak belirlenmesi ile başlar. Bütçenizi kontrol etmeye doğru oluşturulan anahtar kelimeleri seçerek sonuçlarınızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Adwords açık artırmada anahtar kelimeleri teklif vererek bu şekilde reklam önerebilirsiniz. Adwords reklamı kısa sürede sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Öncelikle reklam verirken; neden ve amacı belirlemek gereklidir. Satış yapmak için mi yoksa bilinirliği artırmak için reklam verilecek ona göre hareket etmek şarttır. Google reklamlarını kullanan bir Ajans olarak sizlere direkt satış gerçekleştirmek üzere farklı reklamları önerebilir ve ona göre hareket etmenizi sağlayabiliriz. Google'da ilk satışı sağlayabilecek ve bu satışın devamlılığını getirebilecek reklamları ayrıca sizlere sunuyoruz.

Facebook Reklamcılığı

Facebook reklamcılığı; özellikleri Facebook sosyal medya hesabının popüler olarak kullanılmasıyla Facebook reklamcılığının da bariz bir şekilde artışını ortaya koymaktadır. Facebook reklamlarında birçok reklam yer almaktadır. Hedef olan kitleye ulaşmak ve bu kitleleri büyütmek adına e-ticaret siteleri; birçok açıdan Facebook reklamına sıkça başvurabilmektedir. Her reklamda farklı model ve farklı amaçlar yer alır. Reklam verme amacının belirlenerek bu şekilde reklam modeline karar vermek doğru bir reklam stratejisi yaratmak açısından önem taşımaktadır. Kullandığınız sitenin müşteri potansiyeline ulaşmak ve istenilen hedeflere göre karar verebilmek ve gerekli olan Facebook reklamlarını bu şekilde seçebilmek mümkündür. Ajans olarak bu konuda yardımcı oluyor ve her türlü Facebook reklamını sizler için gerekli şekilde oluşturuyoruz. Facebook reklamlarında yer alan yeniliklere ve yapılması gereken uygulamalara göre reklam uygulamasını belirliyoruz.

Adwords ve Facebook reklamcılığı oldukça geniş bir türü içermektedir. Bu uygulamaların neler olduğunu ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini sizlere deneyimlerimiz ve bilgilerimizle aktarıyoruz. Ona göre sitenize gerekli olan reklamın uygunluğu belirlenerek sizlere öneri sunmaktayız. Artık her açıdan reklamın gerekliliği çağımız teknolojisinde gerekli hale gelen önemli bir uygulama olarak mutlaka yer almalıdır. Bu sayede internet üzerinde Ulusal ve Uluslararası alan da hedef kitlelere ulaşmak çok daha kolay olacaktır.