Kelime Bazlı Seo

Hazır Sitelere Seo
Nisan 6, 2017
Profesyonel Seo
Nisan 21, 2017

Kelime Bazlı Seo

Kelime bazlı Seo; belirlenmiş olan hedef kelimeleri arama motorlarında yükseltmek için kullanılması amacıyla yapılan Seo çalışma olarak adlandırılmaktadır. Site içinde veya dışında kelime bazlı Seo çalışması olarak iki kısma ayrılır.

Site içi kelime bazlı Seo

Site içinde yer alacak kelime bazlı Seo uygulaması dengeli ve uygun bir şekilde sağlanmalıdır. Gerekli olan uygulama; sayfa yazıları ve içeriklerin belli varyasyonlarla beraber geçirilmesi gereklidir. Bu uygulama Google Search Console aracı ile yapılabilir. Bu uygulamayı gerekli bir şekilde yapabilmek için geçirilecek olan kelimenin yoğunluğunu arttırmak suretiyle dengeli olarak sağlamak şarttır. Geçirilen kelime optimize sağlandıktan sonra anahtar kelime yoğunluğu tamamlanmış olmaktadır. Site içerisindeki kelimede yükselme sağlamak açısından çok daha kolay olacaktır. Bu sayede Google üzerinde kelimeyi yoğunlaştırarak göstermiş olmaktayız.

Site dışında kelime bazlı Seo

Link alımları ve tanıtım yazıları için site dışında kelime bazlı Seo çalışmasının uygulanması; anahtar kelimenin site içerisinde geçirilen varyasyonları şeklinde bir çalışma uygulanır. Belirlenen sayfanın veya sitenin üstüne çıkması yoğun kelime uygulaması ile sağlanmaktadır.

Seo uygulamasının yapılması kullanıcılar için gereklidir arama motorları için bu uygulama sağlanmaz. Kullanıcılar; nereye gittiğini ve neyle ilgili olduğunu bilecekleri açısından daha sık tıklama sağlayacak ve buldukları zaman memnun kalacaklardır. Seo uyumlu URL’nin olması arama motorlarında uygulanma sebebi; kullanıcılara daha hızlı ulaşmayı sağlamaktadır. Eğer kullanıcıların arama motorları içerisinde hangi kelimeleri ya da kelime gruplarını göz önüne alarak hareket ettiklerini bilirseniz bu şekilde yapılabilecek kelime bazlı Seo uygulaması çok daha etken olacak ve hedefini bulacaktır.

Seo uzmanları bu konuda oldukça tecrübeli olmaları nedeniyle gerekli olacak her türlü analizi ortaya koymaktadır. Bir sitenin kelime bazlı Seo uygulamasını Seo danışmanlarından alması ve ona göre hareket etmesi sitenin hedefine daha kısa sürede ulaşmasına destek olacaktır.  Ayrıca kelime bazlı uygulamasında encore text adı verilen backlinkler ile gerçekleştirilmesi sağlanır; ancak backlinklerin nitelikleri önem taşımaktadır. Yani işlevinin çok iyi olması bu geçerliliği sağlamaktadır. Çok backlink olması yerine yeterli ve yerinde olması daha önemlidir. Profesyonel olarak hareket eden Seo danışmanları bu konuda daha fazla tecrübe sahibi olmaları nedeniyle gerekli olan uygulamayı daha iyi oluşturacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir