Google Görütülü Reklam Ağı Video Reklam

Google Görüntülü Reklam Ağı Reklam
Mart 23, 2017
Hazır Sitelere Seo
Nisan 6, 2017

Google Görütülü Reklam Ağı Video Reklam

Google görüntülü reklam ağı, video reklamları, video yerleşimlerinde görüntülü reklam ağı şeklinde milyonlarca potansiyel içeren kitlelere ulaşmayı sağlayabilecek bir uygulamadır. Reklamlar Google tarafından video yayınlayan iş ortaklarında ya da YouTube gibi daha birçok yerde markanın erişim alanını genişletecek farklı bir potansiyel yaratarak kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak bir uygulama olarak önem taşımaktadır.

Görüntülü reklam kampanyaları içerisinde video yerleşimlerini kullanmak video içerikleri ile ilgilenen kişilere ulaşabilmek mümkündür. Firmaların markasının tanıtımının yapılması açısından video yerleşimleri özellikle gösterim açısından YouTube gibi daha birçok yerde mükemmel bir sistem olarak yer alır ve kısa sürede hedef sayıya ulaşmaya yardımcı olur. Ayrıca siteye olan trafiği arttırma da etki yaratan video reklamlarında YouTube hedeflemek koşuluyla diğer birçok site içerisinde resim ya da metin reklamları kullanma olanağı bulunur.

Çevrimiçi videolar her şekilde her yerde karşınıza çıkabilecek videolardır. İnternet üzerinde yer alan tüm uygulamalar içerisinde içeriklere göre oluşturulan reklamlar; tablet, bilgisayar, akıllı telefon ve diğer ağa bağlı cihazlar üzerinden izleme olanağı sağlar. Google görüntülü reklam ağı parçası olarak yer alan video yayıncıları video içerikler içerisinde reklam yerleştirmelerine isim vermeyi seçerek hareket eder. Görüntülü reklam ağı kısıtlamalar oluşturulmadan hedeflenmiş olan kampanyalarda reklamların video içeriğinin içinde sonra ya da öncesinde de gösterebilmektedir. YouTube gibi birçok içeriği yayınlanmaya imkân tanıyan sitelerde sadece video oynatıcı değil; videolar etrafında reklam oluşturabilecek alanları da sunmaktadır. YouTube’da izlediğiniz herhangi bir müzik içerisinde dahi kolaylıklar video reklamlarınızı oluşturabilir ve daha çok kitlelere ulaşmasını ve akılda kalıcı olmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir