Google Görüntülü Reklam Ağı Reklam

Google Arama Ağı Reklam
Mart 23, 2017
Google Görütülü Reklam Ağı Video Reklam
Nisan 6, 2017

Google Görüntülü Reklam Ağı Reklam

Google görüntülü reklam ağı Google Adwords reklamlarının görülebileceği 2 milyondan fazla web sitesi, video veya uygulamadan oluşan bir grup olarak yer alır. Görüntülü reklam ağı içerisinde siteler dünya genelinde internet kullanıcılarının yüzde 90’lık bir bölümüne ulaşır. Görüntülü reklam ağı ile reklamlar belli bir içerik, belli bir kitle ya da yeni bir kitle gibi daha fazlası olmak üzere gösterilir ve hedefleme özelliği içerir.

Google Adwords reklamlarında görüntülü reklam ve aramalı reklam olmak üzere iki temel uygulama yer almaktadır. Aramalı reklam kullanıcıların belirli ürün ya da hizmeti ararken ulaştığı ağdır. Görüntülü reklam ağı satın alınır sistemi içerisinde bulunan kullanıcıların dikkatini önceden çekmeye yönelik hizmet sunan bir reklam şeklidir. Google görüntülü reklam ağı milyonlarca kullanıcıya ve doğru kitleye ulaşmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Mesajı doğru yere ulaştırmak, stratejik bir davranış şekli belirlemek ve zaman içerisinde potansiyeli müşterilere sergilemek üzere etki yaratır bir sistem oluşur.

Doğru kişiyi bulmak için kullanıcılara anahtar kelime ya da konulara göre ulaşma olanağı yer almaktadır. Ayrıca reklamların nerede görüneceğini iyi bir şekilde analiz etmek ve ona göre seçmek doğru bir karar olacaktır. Sunulan ürün ya da hizmetin belli bir kullanıcısı olması bu konularda ilgili olan kullanıcılara ulaşmayı hedefleyen ek hareket etmeyi gerektirir.

Görüntülü reklam ağında kullanılabilecek çeşitli reklam biçimleri yer alır metin, video, resim gibi daha birçok görüntülü reklam ağı yer almaktadır. Hareket veren ilgi çekici reklam arasında yer alırken; animasyon veya video gibi uygulamalar ile bir hikâye anlatılarak oluşturulabilir. Bu şekilde AdWords görüntülü reklam ağı yapabilme olanağı bulunmaktadır. Google görüntülü reklam ağı üzerinden reklam vermek; müşteriyi belli bir şekilde bağlılık oluşturmaya daha fazla hizmet veya ürün satışı yapmaya, marka bilinirliğini artırmaya ve müşterilerle etkileşim kurmaya destek olacaktır.

Web sitemize ait olan firmanızın tanıtımını yapmanız için bu konuda profesyonel olarak yardım alabilir ve ona göre hareket ederek çok daha sağlıklı bir şekilde akılda kalıcı reklamlar oluşturabilirsiniz. Firmanızın kısa sürede bu reklamların   tıklanması ile hedef kitlelere ulaştırılması hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir