Google AdWords Youtube Video Reklam

Google AdWords Reklam
Mart 22, 2017
Google Arama Ağı Reklam
Mart 23, 2017

Google AdWords Youtube Video Reklam

Google Adwords YouTube video reklamları; görüntülü reklam ağı üzerinden oluşturulan ve milyonlara sahip olan bir potansiyele erişmek üzere müşteriye ulaşmayı sağlayan reklamlardır. Bu reklamlar YouTube’da ya da Google’ın video yayınlayan iş ortaklarında markaların erişim alanını küresel bir şekilde farklı demografik özellikler taşıması ile kullanıcılara geniş bir şekilde ulaştırılmasına yardımcı olan bir sistemdir.

Görüntülü reklam kampanyaları içerisinde video yerleşimlerinin kullanmak suretiyle video içerikleri hazırlamak; izleyenlere ve yeni kullanıcılara ulaşabilirliğini sağlamak üzere profesyonel olarak uygulanmalıdır. Markanızı tanınır bir şekilde hedef kitleye ulaştırabilecek video yerleşimleri genelde video YouTube gibi görünürlük açısından yüksek bir potansiyele sahip olan sitelerde mükemmel bir yöntem olarak hazırlanır ve sunulur. Ayrıca siteye gelen trafiği artırabilecek video yerleşimleri YouTube’un tamamını hedefleyerek mevcut resim veya metinlerle reklamları kullanma olanağı yaratır.

Videolar her şekilde karşımıza çıkabilecek çevrimiçi bir uygulamayla oluşturulur. İnternet üzerinde yer alan gazete makaleleri, blog sayfaları ayrıca sadece video içeriğine yönelik gösterimler; tablet, akıllı telefon bilgisayar veya diğer cihazlarda videoları daha kolay bir şekilde izleme olanağı sağlar ve bu da kısa sürede daha akılda kalıcı olmasına destek olur. Google görüntülü reklam uygulamalarının bir parçası olarak yer alan video yerleşim yerleri kısıtlama olmadan hedef kampanyalar, reklamlar ve video içerikleri ile önce ya da sonrasında gösterebilmektedir. YouTube gibi video içeriği yayınlayan Siteler yalnızca video oynatıcı ile değil videolar etrafında reklam yerleşim alanları ile beraber sunulur.

Video reklamlarında kullanılan en önemli reklam türleri metin reklamları, duyarlı reklamlar ve resim reklamları olarak yer alır. Reklamlarınız video oynatıcılarında görüntülenmesi ile video yayıncısı bu reklamların nasıl ne şekilde ve nerede ne zaman döneceğinin yanı sıra kullanıcının reklamlarını nasıl tetikleyeceğini de belirtir. Kullanıcı reklamları tıklandığında reklamın açılış sayfası kullanıcının tarayıcısı üzerine yüklenerek yayınlanmaktadır. Google Adwords YouTube video reklamlarını oluşturmak için profesyonel olarak ajanslardan yardım alabilir ve firmanızın gerekli olan tüm reklam filmlerini bu şekilde oluşturabilirsiniz. YouTube üzerinden kanal sayfalarından tek tek oluşturulabilecek videolara kadar reklamlarınızın nerelerde gösterilmek istendiğini belirli bir yerleşim içerisinde tutabilir ve ona göre belli yerleri hariç oluşturabilirsiniz. Tüm uygulamaları istediğiniz şekilde yönlendirebilecek ve oluşturabilecek ajanslar ile irtibat kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir