Google AdWords Reklam

E-ticaret Ürün Listeleme Reklamları
Mart 21, 2017
Google AdWords Youtube Video Reklam
Mart 22, 2017

Google AdWords Reklam

Google Adwords reklam Google tarafından dünyada yaygın olarak yer alan bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords; reklam veren müşterilerin reklamlarında aranmış olan kelime ile ilgili doğru orantılı olarak ilişkilendirilir ve bu sayede Google arama sonuçları sayfasında en üst sıralarda, en altında ya da sayfanın sağ tarafında gösterilir. İnternet üzerinde hizmet veren firmaların web sitelerinin reklamlarının bu şekilde oluşturulması oldukça kolay bir kullanım yaratması hızlı ve basit bir şekilde reklamcılık sunması açısından önemli bir sistem olarak yer alır.

Etkin bir şekilde kullanıldığında Google Adwords reklamları  geri dönüş açısından oldukça yüksek oranda hizmet sunan bir reklam aracıdır ve anahtar kelime rekabetçilik konusunda da siteyi üst boyuta taşıyabilme olanağı sağlar. En etkili bir şekilde tanıtım imkanı sağlayan Google Adwords reklamları kullanmadan önce bütçeye göre ayarlanarak belirlenmeli ve bütçenin sunduğu esnekliğe göre kullanılmalıdır.

Organik Google aramaları içerisinde üst sıralara çıkmak için günlük olarak bütçeyi o şekilde iyi ayarlamak şarttır. Bu nedenle Google Adwords reklamlarını kullanmadan önce mutlaka uzman kişilerden yardım almak ve ona göre hareket etmek daha sağlıklı bir karar olacaktır. Bütçeyi belirledikten sonra yapılacak uygulama anahtar kelimelerin tespitidir. Bu uygulama sırasında sizlere yardımcı olacak danışmanların yapmış oldukları her türlü analiz sonrasında reklamlarınızla firmanızın üst sıralarda ve arama sonuçlarında görünmesini sağlamak üzere gerekli olan kelime ya da kelime gruplarının seçmenize destek olacaktır. Ve böylece sektörünüzle ilgili olarak her türlü arama sonuçlarında ziyaretçilerinizi de bulabileceksiniz.

Google Adwords reklamları nasıl bir avantaj yaratır?

Google Adwords reklamlarını almak birçok açıdan avantaj sunmaktadır. Bu nedenle web sitelerinin kolay yoldan reklam yapmasını sağlayacak ve maliyet açısından da daha düşük bütçeyle hazırlanabilecektir.

Özellikle milyonlarca kişi tarafından ulaşılabilir bir alana sahip olabilirsiniz.

Hedef kitlenize doğru bir şekilde hızlı olarak ulaşma imkanı tanıyacaktır.

Tıklama başına ödeme yapmak suretiyle birçok masraftan da kaçınma olanağı bulabilirsiniz.

Hedef kitlelere ulaştığınızda hedef kitlelerin eğilimlerini gözlemleyerek ona göre hareket etme şansı elde edebilirsiniz.

Kampanyada yer alacak bütçenizi belirleyerek reklamlarınızı da bu şekilde yönetebilirsiniz.

Performans ve maliyet analizleri hesaplayarak düzenli bir şekilde hareket etme imkanı bulabilirsiniz.

Ülkeye, bölgeye ve şehre ggöre daha birçok gösterim ayarlamalarını da kendiniz belirleyebilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz gün veya saat de istediğiniz şekilde maksimum faydayı elde edebilecek gösterimi sunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir