E-ticaret Ürün Listeleme Reklamları

E-Ticaret Seo
Mart 21, 2017
Google AdWords Reklam
Mart 22, 2017

E-ticaret Ürün Listeleme Reklamları

İnternet üzerinden satış yapan ve ürünleri tanıtmak isteyen sitelerin site trafiğini arttırmak ve geri dönüşlerini hızlandırmak için ürün listeleme reklamları kullanılmaktadır. E-ticaret ürün listeleme reklamları metin reklamlarına farklı ürünün fiyatı, fotoğrafı, mağaza gibi bilgileri ile Google içerisinde gösterilmesiyle yapılan bir reklam türüdür. Ürünün tüm detaylarını arama sonuçları içerisinde gören kullanıcılar daha fazlasını öğrenmek ya da satın almak için reklamları tıklamak suretiyle kısa sürede ulaşma imkânı bulabilirler. Bu sayede ürün listeleme reklamları e-ticaret sitesindeki satışları arttırmak açısından oldukça önemli bir etki yaratacaktır.

E-ticaret ürün listeleme reklamları için profesyonel olarak geniş çaplı bir araştırma sonrasında sizlere bu konuda destek olabilecek profesyonel uzman reklamcılar eşliğinde bu uygulamaları sağlayabilirsiniz. E-ticaret ürün listeleme reklamları Google’da yayınlanacak reklamlar arasında bulunmaktadır. Ayda bir kez güncellenmesi gereken reklamların güncelleme oluşmadığı zaman Google tarafından yayını durdurulur. Açıklama, fiyat, stok durumu, renk ve ürün görseli gibi birçok bilgi düzenlenebilmektedir. Ayrıca kategoride ürün kimliği, marka, durum gibi bilgilerinde alt bölümler içerisinde kategoriler halinde yer alması gruplandırılması sağlanabilir. Her türlü kampanya, performans, izleme, raporlama ya da kullanılmak üzere özelleştirilmiş tüm uygulamalar kampanyalarda oluşturulabilmektedir. Bu uygulamalar için gerekli olan profesyonel yardımı almanız ile geniş ve düzenli bir şekilde sitenizdeki tanıtımını yapmanız mümkün olacaktır.

Ürün reklamları kullanıcılar tarafından reklamları açıklanmadan ürünün görsel, açıklama, fiyat veya bilgilerine göre listelenmesinin sağlaması nedeniyle fiyat ve ürün uygun olduğunda tıklanma gerçeğinin çok daha yüksek olasılık olanağı yaratması açısından yüksek yatırım getirisi sağlamaktadır

Ürün listeleme reklamları ayrıca arama ağı reklamları ile beraber aynı şekilde gösterilme olanağı taşımaktadır. Bu sayede firmalar için daha dikkat çekici birçok kampanya oluşturulabilir ve kullanıcıların siteye çok daha hızlı bir şekilde çekilmesi sağlanabilir. Ürün listeleme reklamları için profesyonel yardımı ajanslardan alabilir ve ona göre istediğiniz şekilde bir reklam oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir